Toplu Üretim yapan isletmelerde, örnek olarak otomotiv, gida, ilaç ve matbaa sektörlerinde kullanilan ahsap paletler bosaltildiktan hemen sonra, kirik veya tahrip olmus vaziyette isletmelerin depolarinda kullanim disi vaziyette çürümeye terk edilmektedir.


Paletlerin hammaddesinin %100 agaç oldugu dikkate alinip, ülkemizde kesilen her 3 agaçtan birinin ahsap palet imalati için kullanildigi dikkate alinirsa, küresel isinma, karbon emisyonlari, çöllesme, erozyon gibi doga felaketlerinden bizi koruyan ve en önemlisi oksijen kaynagi olan agaçlarimizin yok edilmemesi adina atik ahsap paletlerin geri kazanilmasi gerekmektedir. 

Teknik olarak ürünlerimizin “Yeni Ahsap Palet” ten hiçbir farki yoktur. Görülen tek fark yeni palete oranla %30 ile %60 arasinda düsük fiyati ve agaç kesilmesini önlemesi dolayisiyla çevreye olan katkisidir.

Yeni yönetmelik geregi ahsap paletlerin %5 geri kazanim zorunlulugu bulunmaktadir ve lisanslandirma zorunlulugu getirilmistir. Firmamiz lisanladirma konusunda istanbul sinirlarinda ilk ve tek belgeye sahiptir.