Ahşap Ve Katlanır sandıklar

Agir parçalarin paketlenmesi ve güvenligi için kullanilan ahsap sandiklar, mallarin depolanmasi, nakliyesi amacina hizmet ederek, tasima islerinde kolaylik saglayan özellikleri olan sandiklardir. Gelismis ülkelerde bir sanayi kolu sandik ve kasa üretimi, çevre dostu bir standardi da yasatmaktadir. Sanayi toplumunun artan ihtiyaçlarina nakil sirasinda kolaylik saglayan ahsap sandiklar depolama ve yatirim maliyetlerinin düsmesinde pay sahibidirler.

Uzun yillardan beri kullanim alani olusturan sandiklar, sanayilesmenin baslangicinda metal olarak kullanilan ambalaj malzemeleri arti maliyet olarak yüksek rakamlara ulasan maliyetlerden sonra ahsap seçenekleriyle kullanima baslamis, ayri bir sanayi olmustur. Kapali, kafes ve katlanabilir olarak üç ayri türü bulunan ahsap sandiklar, büyüme hizinin alternatif oldugu dönemlerde gördügü ragbet soncu standartlara baglanmis ve üretimi bu sekilde gerçeklestirilmistir.

Katlanir ve normal sandiklar, tasimacilik esnasinda ürün zararini minimuma indirerek, deniz yolu havayolu ve karayolu tasimaciliginda çokça tercih edilir. Tercih edilmelerindeki en önemli sebepler hasar riskini azalttigi gibi depolama alanlarinda bos sahalarin olusmasinda önemli etken olmasidir.

Sabitligi ile saglamlik saglayan ayni zamanda çok sayida kullanilabilecegi gibi onarilip tekrar da kullanilmaktadir. Sandik ve katlanir sandik çesitleri ahsap ambalaj, sektörünün en çok tercih edilenleri arasindadir. Ahsap ve katlanir sandiklar fiyat ve maliyet açisindan da diger ambalaj çesitlerine göre daha uygundur.

Ahsap ve katlanir sandiklar günümüz sanayisinde hemen hemen tüm sektörlerde kullanilmaktadirTUTLUOGLU AHSAP PALET VE AMBALAJ SAN. Olarak sektörün bu ihtiyacini en iyi ve en kaliteli sekilde karsilamak ilkemizdir.